GrapesJs Editor - Page builder (1.0.0-rc4) - en to hi translation catalogue (14 entries)

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Type
hi: प्रकार

en: List
hi: सूची

en: Tag
hi: अंकितक

en: Link
hi: कड़ी

en: Image
hi: चित्र

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Layout
hi: ख़ाका

en: Heading
hi: शीर्षक

en: Basic
hi: सामान्य

en: Map
hi: नक्शा

en: Video
hi: वीडियो

en: Loading...
hi: लोड हो रहा है...

en: About
hi: के बारे में
