Graph API (2.0.0-alpha1) - en to de translation catalogue (24 entries)

en: Operations
de: Aktionen

en: Development
de: Entwicklung

en: Description
de: Beschreibung

en: Modules
de: Module

en: Options
de: Optionen

en: Global settings
de: Globale Einstellungen

en: Width
de: Breite

en: Height
de: Höhe

en: Configuration
de: Konfiguration

en: Background color
de: Hintergrundfarbe

en: Engine
de: Speichersubsystem

en: Visualization
de: Visualisierung

en: Form
de: Formular

en: Save defaults
de: Standardwerte speichern

en: modules page
de: Modulseite

en: Graph
de: Diagramm

en: Machine name
de: Systemname

en: About
de: Über

en: Description.
de: Beschreibung

en: Uses
de: Verwendungszwecke

en: Graph type
de: Diagrammtyp

en: Module dependencies
de: Modul-Abhängigkeiten

en: Routing
de: Planung

en: -none-
de: -kein-
