GraphQL (5.0.0-alpha1) - en to kk translation catalogue (23 entries)

en: Delete
kk: Өшіру

en: Submit
kk: Жіберу

en: Content
kk: Контент

en: Type
kk: Тип

en: Description
kk: Сипаттама

en: Language
kk: Тіл

en: Article
kk: Мақала

en: Disabled
kk: Сөндірілген

en: Enabled
kk: Қосылған

en: Edit
kk: Өңдеу

en: Message
kk: Хабарлама

en: Name
kk: Аты

en: Field
kk: Өріс

en: Label
kk: Атауы

en: Path
kk: Жол

en: Menu
kk: Мәзір

en: User
kk: Пайдаланушы

en: Create
kk: Қосу

en: Expanded
kk: Кеңейтілген

en: Published
kk: Жарияланған

en: Fields
kk: Өрістер

en: String
kk: Жазба жолы

en: Operation
kk: Операция
