GraphQL (8.x-3.0-alpha7) - en to oc translation catalogue (15 entries)

en: Delete
oc: Suprimir

en: Submit
oc: Sometre

en: Operations
oc: Accions

en: Import
oc: Importar

en: Back
oc: Precedent

en: Field
oc: Camp

en: Default
oc: Per defaut

en: Update
oc: Metre a jorn

en: Create
oc: Crear

en: Fields
oc: Camps

en: Query
oc: Requèsta

en: Entity
oc: Entitat

en: Schema
oc: Esquèma

en: Alias
oc: Aliàs

en: About
oc: A prepaus
