GraphQL (8.x-3.0-alpha8) - en to eu translation catalogue (16 entries)

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Submit
eu: Bidali

en: Operations
eu: Eragiketak

en: Version
eu: Bertsioa

en: Import
eu: Inportatu

en: Back
eu: Itzuli

en: Field
eu: Eremua

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Update
eu: Eguneratu

en: Create
eu: Sortu

en: Fields
eu: Eremuak

en: Provider
eu: Hornitzailea

en: Query
eu: Kontsulta

en: Entity
eu: Entitatea

en: Alias
eu: Ezizena

en: About
eu: (r)i buruz
