GraphQL (8.x-3.0-alpha8) - en to fil translation catalogue (7 entries)

en: Delete
fil: Tanggalin

en: Operations
fil: Mga operasyon

en: Import
fil: Angkatin

en: Back
fil: Bumalik

en: Default
fil: Pamantayan

en: Update
fil: Gawing bago

en: Alias
fil: Palayaw
