GraphQL (8.x-3.0-alpha8) - en to hu translation catalogue (28 entries)

en: Delete
hu: Törlés

en: Submit
hu: Beküldés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Version
hu: Verzió

en: Back
hu: Vissza

en: Field
hu: Mező

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Update
hu: Frissítés

en: Create
hu: Létrehozás

en: Fields
hu: Mezők

en: Provider
hu: Szolgáltató

en: Query
hu: Lekérdezés

en: Entity
hu: Entitás

en: Schema
hu: Séma

en: Alias
hu: Álnév

en: About
hu: Leírás

en: Inspect
hu: Vizsgálat

en: No file was uploaded.
hu: Nem történt fájlfeltöltés.

en: Queries
hu: Lekérdezések

en: Entity bundles
hu: Mezőkötegek

en: Raw output
hu: Nyers kimenet

en: You have no fields. Add some to your view.
hu: Nincsenek mezők. Hozzá kell adni néhányat a nézethez.

en: The machine-readable name must contain only letters, numbers, dashes and underscores.
hu: A programok által használt név csak az angol ábécé betűit, számokat, kötőjelet és alulvonást tartalmazhat.

en: All field aliases must be unique
hu: Az összes mezőálnévnek egyedinek kell lennie.

en: Use entities as row data.
hu: Entitások adatsorokként való használata.

en: Use fields as row data.
hu: Mezők adatsorokként való használata.

en: Alias for @id
hu: @id álneve

en: Raw output for @id
hu: @id nyers kimenete
