GraphQL (8.x-4.0-alpha3) - en to am translation catalogue (21 entries)

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Submit
am: አስገባ

en: Content
am: ይዞታ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Language
am: ቋንቋ

en: Edit
am: አርትእ

en: Name
am: ስም

en: Label
am: መሰየሚያ

en: URL
am: ዩአርኤል

en: Path
am: ዱካ

en: User
am: ተጠቃሚ

en: Expanded
am: የተለጠጠ

en: Date format
am: የቀን አጻጻፍ

en: Published
am: የታተመ

en: Field name
am: የመስኩ ስም

en: String
am: ሕብረቁምፊ

en: Element
am: አባል

en: Route
am: ፈለግ

en: Entity type
am: የአካሉ ዓይነት

en: Bundle
am: ቅርቅብ

en: View mode
am: የእይታ ሁኔታ
