GraphQL (8.x-4.0-alpha4) - en to eu translation catalogue (37 entries)

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Submit
eu: Bidali

en: Content
eu: Edukia

en: Description
eu: Azalpena

en: Language
eu: Hizkuntza

en: Edit
eu: Editatu

en: Name
eu: Izena

en: Label
eu: Etiketa

en: Path
eu: Bide-izena

en: Menu
eu: Menua

en: User
eu: Erabiltzailea

en: Create
eu: Sortu

en: Expanded
eu: Zabalduta

en: Date format
eu: Data formatua

en: Url
eu: URLa

en: Menu link
eu: Menu esteka

en: Creation date
eu: Sortze data

en: Published
eu: Argitaratua

en: Field name
eu: Eremu izena

en: Caching
eu: Cache-a

en: Owner
eu: Jabea

en: String
eu: Katea

en: Operation
eu: Eragiketa

en: Limit
eu: Muga

en: Entity
eu: Entitatea

en: Document
eu: Dokumentua

en: Debug
eu: Araztu

en: Offset
eu: Desplazamendua

en: About
eu: (r)i buruz

en: Route
eu: Bidea

en: Entity type
eu: Entitate mota

en: Current user
eu: Uneko erabiltzailea

en: Menu links
eu: Menu estekak

en: Field types
eu: Eremu motak

en: Image style
eu: Irudiaren tankera

en: Changed date
eu: Aldatutako data

en: Entity translation
eu: Entitateen itzulpena
