GraphQL (8.x-4.1) - en to pl translation catalogue (62 entries)

en: Delete
pl: Usuń

en: Submit
pl: Zachowaj

en: Content
pl: Zawartość

en: Type
pl: Typ

en: Description
pl: Opis

en: Language
pl: Język

en: Article
pl: Artykuł

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Enabled
pl: Włączone

en: Servers
pl: Serwery

en: Edit
pl: Edytuj

en: Message
pl: Wiadomość

en: Name
pl: Nazwa

en: Field
pl: Pole

en: Label
pl: Etykieta

en: Path
pl: Ścieżka

en: User
pl: Użytkownik

en: Create
pl: Utwórz

en: Expanded
pl: Rozwinięte

en: Date format
pl: Format daty

en: Url
pl: URL

en: Menu link
pl: Pozycja w menu

en: Creation date
pl: Data utworzenia

en: Published
pl: Opublikowane

en: Field name
pl: Nazwa pola

en: Fields
pl: Pola

en: Caching
pl: Pamięć podręczna

en: Owner
pl: Właściciel

en: String
pl: Napis

en: Image URL
pl: URL obrazka

en: Order
pl: Kolejność

en: Static
pl: Statycznie

en: Operation
pl: Czynność

en: Validate
pl: Walidacja

en: Limit
pl: Ograniczenie

en: Entity
pl: Encja

en: Schema
pl: Schemat

en: Document
pl: Dokument

en: Password reset
pl: Resetowanie hasła

en: Uppercase
pl: Duże litery

en: Add server
pl: Dodaj serwer

en: Server
pl: Serwer

en: Identifier
pl: Identyfikator

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: About
pl: O stronie

en: Route
pl: Trasa

en: Entity type
pl: Typ encji

en: Bundle
pl: Zestaw

en: Current user
pl: Aktualny użytkownik

en: Menu links
pl: Odnośniki menu

en: Rendered output
pl: Wygenerowane dane

en: Entities
pl: Encje

en: Image style
pl: Styl obrazka

en: Create server
pl: Utwórz serwer

en: View mode
pl: Tryb widoku

en: Changed date
pl: Data modyfikacji

en: Entity reference
pl: Referencja do encji

en: Entity translation
pl: Tłumaczenie encji

en: The weight
pl: Waga

en: Entity label
pl: Etykieta encji

en: The human-readable name of this server.
pl: Przyjazna dla użytkownika nazwa tego serwera.

en: Entity language
pl: Język encji
