GraphQL (8.x-4.10) - en to cy translation catalogue (26 entries)

en: Delete
cy: Dileu

en: Submit
cy: Cyflwyno

en: Content
cy: Cynnwys

en: Type
cy: Math

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Language
cy: Iaith

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Edit
cy: Golygu

en: Message
cy: Neges

en: Name
cy: Enw

en: Field
cy: Maes

en: Path
cy: Llwybr

en: Menu
cy: Dewislen

en: User
cy: Defnyddiwr

en: Create
cy: Creu

en: Expanded
cy: Wedi ehangu

en: Date format
cy: Fformat dyddiad

en: Published
cy: Wedi ei gyhoeddi

en: Fields
cy: Meysydd

en: String
cy: Llinyn

en: Order
cy: Trefn

en: Operation
cy: Gweithrediad

en: Limit
cy: Terfyn

en: Offset
cy: Ongli

en: Image style
cy: Arddull delwedd
