GraphQL (8.x-4.11) - en to eo translation catalogue (36 entries)

en: Delete
eo: Forigu

en: Submit
eo: Mi aliĝas

en: Content
eo: Enhavo

en: Type
eo: Tipo

en: Description
eo: Priskribo

en: Language
eo: Lingvo

en: Article
eo: Artikolo

en: Disabled
eo: Malŝaltita

en: Enabled
eo: Ŝaltita

en: Edit
eo: Redaktu

en: Message
eo: Mesaĝo

en: Name
eo: Nomo

en: Field
eo: Kampo

en: Label
eo: Etikedo.

en: Path
eo: Vojo

en: Menu
eo: Menuo

en: User
eo: Uzanto

en: Email
eo: Retmesaĝo

en: Create
eo: Kreu

en: Expanded
eo: Ekspansiigita

en: Date format
eo: Esprimo de dato

en: Url
eo: URL

en: Menu link
eo: Ligilo al menuo

en: Published
eo: Publikigita

en: Field name
eo: Nomo de kampo

en: Fields
eo: Kampoj

en: Conditions
eo: Kondiĉoj

en: Caching
eo: Kaŝmemorigado

en: String
eo: Signovico

en: Order
eo: Ordo

en: Operation
eo: Operacio

en: Route
eo: Vojo

en: Entity type
eo: Speco de ento

en: Bundle
eo: Fasko

en: Image style
eo: Bilda stilo

en: View mode
eo: Vidoreĝimo
