GraphQL (8.x-4.12) - en to be translation catalogue (40 entries)

en: Delete
be: Выдаліць

en: Submit
be: Захаваць

en: Content
be: Змесціва

en: Type
be: Тып

en: Description
be: Апісанне

en: Language
be: Мова

en: Article
be: Артыкул

en: Disabled
be: Выключана

en: Enabled
be: Уключана

en: Edit
be: Рэдагаваць

en: Message
be: Паведамленне

en: Name
be: Імя

en: Field
be: Поле

en: Label
be: Подпіс

en: URL
be: Спасылка

en: Path
be: Сцежка

en: Menu
be: Меню

en: User
be: Карыстальнік

en: Email
be: Адрас E-mail

en: Create
be: Стварыць

en: Expanded
be: Разгорнута

en: Date format
be: Фармат даты

en: Menu link
be: Спасылка меню

en: Published
be: Апублікавана

en: Field name
be: Назва поля

en: Fields
be: Палі

en: Caching
be: Кэшаванне

en: Owner
be: Уладальнік

en: String
be: Радок

en: Order
be: Парадак

en: Operation
be: Аперацыя

en: Entity
be: Сутнасць

en: Schema
be: Схема

en: About
be: Аб

en: Route
be: Маршрут

en: Entity type
be: Тып сутнасці

en: Bundle
be: Набор

en: Current user
be: Бягучы карыстальнік

en: Image style
be: Стыль выявы

en: View mode
be: Лад выгляду
