GraphQL (8.x-4.12) - en to bg translation catalogue (29 entries)

en: Delete
bg: Изтриване

en: Submit
bg: Запис

en: Content
bg: Съдържание

en: Type
bg: Тип

en: Description
bg: Описание

en: Language
bg: Език

en: Article
bg: Статия

en: Disabled
bg: Деактивиран

en: Enabled
bg: Активиран

en: Edit
bg: Редактирай

en: Message
bg: Съобщение

en: Name
bg: Име

en: Field
bg: Поле

en: Label
bg: Заглавие

en: Path
bg: Път

en: Menu
bg: Меню

en: User
bg: Потребител

en: Email
bg: Е-поща

en: Create
bg: Създаване

en: Expanded
bg: Разгънато

en: Date format
bg: Формат на датата

en: Url
bg: URL

en: Menu link
bg: Елемент от меню

en: Published
bg: Публикувано

en: Caching
bg: Кеширане

en: String
bg: Стринг

en: Order
bg: Поръчка

en: Operation
bg: Действие

en: Changed date
bg: Дата на промяна
