GraphQL (8.x-4.12) - en to kn translation catalogue (31 entries)

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Submit
kn: ಸಲ್ಲಿಸಿ

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Language
kn: ಭಾಷೆ

en: Article
kn: ಬರಹ

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Servers
kn: ಪರಿಚಾರಕಗಳು

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Message
kn: ಸಂದೇಶ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Field
kn: ಕ್ಷೇತ್ರ

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Path
kn: ಮಾರ್ಗ

en: Menu
kn: ಮೆನು

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Email
kn: ಇಮೇಲ್

en: Create
kn: ಸೃಜಿಸು

en: Published
kn: ಪ್ರಕಟಿತ

en: Owner
kn: ಮಾಲಿಕ

en: String
kn: ಸ್ಟ್ರಿಂಗ್

en: Static
kn: ಸ್ಥಾಯಿ

en: Operation
kn: ಕಾರ್ಯಾಚರಣೆ

en: Entity
kn: ಎಂಟಿಟಿ

en: Document
kn: ದಸ್ತಾವೇಜು

en: Server
kn: ಪರಿಚಾರಕ

en: Identifier
kn: ಗುರುತುಗಾರ

en: About
kn: ಕುರಿತು

en: Element
kn: ಘಟಕ
