GraphQL (8.x-4.12) - en to ro translation catalogue (52 entries)

en: Delete
ro: Șterge

en: Submit
ro: Trimite

en: Content
ro: Conținut

en: Type
ro: Tip

en: Description
ro: Descriere

en: Language
ro: Limba

en: Article
ro: Articol

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Edit
ro: Editați

en: Message
ro: Mesaj

en: Name
ro: Nume

en: Field
ro: Câmp

en: Label
ro: Etichetă

en: Path
ro: Cale

en: Menu
ro: Meniu

en: User
ro: Utilizator

en: Email
ro: email

en: Create
ro: Crează

en: Expanded
ro: Expandat

en: Date format
ro: Format dată

en: Url
ro: URL

en: Menu link
ro: Link Meniu

en: Creation date
ro: Dată creare

en: Published
ro: Publicat

en: Field name
ro: Nume câmp

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Conditions
ro: Condiții

en: Owner
ro: Proprietar

en: String
ro: Șir text

en: Order
ro: Comandă

en: Operation
ro: Operație

en: Limit
ro: Limită

en: Entity
ro: Entitate

en: Identifier
ro: Identificator

en: Offset
ro: Decalaj

en: About
ro: Despre

en: Route
ro: Rută

en: Entity type
ro: Tip de entitate

en: Bundle
ro: Pachet

en: Current user
ro: Utilizatorul curent

en: Menu links
ro: Link-uri meniu

en: Rendered output
ro: Ieșire randată

en: Entities
ro: Entități

en: Image style
ro: Stil imagine

en: View mode
ro: Mod de vizualizare

en: Changed date
ro: Data modificării

en: Sorts
ro: Sortări

en: Entity reference
ro: Referință entitate

en: Entity label
ro: Eticheta entității

en: Entity language
ro: Limba entității

en: The image exceeds the maximum allowed dimensions and an attempt to resize it failed.
ro: Imaginea depășește dimensiunile maxime permise și încercarea de a o redimensiona a eșuat.
