GraphQL (8.x-4.3) - en to he translation catalogue (51 entries)

en: Delete
he: מחיקה

en: Submit
he: שלח

en: Content
he: תוכן

en: Type
he: סוג

en: Description
he: תיאור

en: Language
he: שפה

en: Article
he: כתבה

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: Edit
he: עריכה

en: Message
he: הודעה

en: Name
he: שם

en: Field
he: שדה

en: Label
he: תווית

en: URL
he: כתובת URL

en: Path
he: מיקום

en: Menu
he: תפריט

en: User
he: משתמש

en: Email
he: דוא"ל

en: Create
he: יצירה

en: Expanded
he: מורחב

en: Date format
he: תבנית תאריך

en: Url
he: כתובת url

en: Menu link
he: קישור תפריט

en: Creation date
he: תאריך יצירה

en: Published
he: מפורסם

en: Field name
he: שם שדה

en: Fields
he: שדות

en: Caching
he: אחסון במטמון

en: Owner
he: בעלים

en: String
he: מחרוזת

en: Order
he: סידור

en: Operation
he: פעולה

en: Limit
he: גבול

en: Entity
he: יישות

en: Document
he: מסמך

en: Server
he: שרת

en: Identifier
he: מזהה

en: Offset
he: היסט

en: About
he: אודות

en: Element
he: אלמנט

en: Route
he: נתיב

en: Entity type
he: סוג ישות

en: Bundle
he: חבילה

en: Current user
he: משתמש נוכחי

en: Menu links
he: קישורי תפריט

en: Rendered output
he: פלט מעובד

en: Entities
he: ישויות

en: Image style
he: סגנון תמונה

en: View mode
he: מצב תצוגה

en: Entity reference
he: רפרנס ליישות
