GraphQL (8.x-4.5) - en to hr translation catalogue (36 entries)

en: Delete
hr: Ukloni

en: Submit
hr: Pošalji

en: Content
hr: Sadržaj

en: Type
hr: Vrsta

en: Description
hr: Opis

en: Language
hr: Jezik

en: Article
hr: Članak

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Servers
hr: Poslužitelji

en: Edit
hr: Uredi

en: Message
hr: Poruka

en: Name
hr: Naziv

en: Field
hr: Polje

en: Label
hr: Oznaka

en: Path
hr: Putanja

en: Menu
hr: Izbornik

en: User
hr: Korisnik

en: Email
hr: E-pošta

en: Create
hr: Stvori

en: Expanded
hr: Prošireno

en: Date format
hr: Oblik datuma

en: Menu link
hr: Izbornička poveznica

en: Published
hr: Objavljeno

en: Field name
hr: Naziv polja

en: Fields
hr: Polja

en: Caching
hr: Priručna memorija

en: Owner
hr: Vlasnik

en: String
hr: Struna

en: Order
hr: Redoslijed

en: Operation
hr: Operacija

en: Limit
hr: Ograničenje

en: About
hr: Opis

en: Entity type
hr: Vrsta entiteta

en: Current user
hr: Trenutni korisnik

en: Image style
hr: Stil slike
