GraphQL (8.x-4.5) - en to ku translation catalogue (32 entries)

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Submit
ku: بنێرە

en: Content
ku: ناوەڕۆک

en: Type
ku: جۆر

en: Description
ku: دەربارە

en: Language
ku: زمان

en: Article
ku: وتار

en: Disabled
ku: کوژاوەتەوە

en: Enabled
ku: چالاکە

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Message
ku: پەیام

en: Name
ku: ناو

en: Field
ku: خانە

en: Label
ku: پێناس

en: Path
ku: ڕێڕه‌و

en: Menu
ku: پێڕست

en: User
ku: بەکارهێنەر

en: Email
ku: ئیمێل

en: Create
ku: درووستکردن

en: Expanded
ku: لێککراوە

en: Date format
ku: فۆرماتی بەروار

en: Url
ku: به‌سته‌ر

en: Published
ku: بڵاوکراوەتەوە

en: Field name
ku: ناوی خانە

en: Caching
ku: حەشارکردن

en: Owner
ku: خاوەن

en: String
ku: ڕیزبەند

en: Order
ku: ڕیز

en: Operation
ku: کردار

en: About
ku: دەربارە

en: Current user
ku: ئەم بەکارهێنەرە

en: Image style
ku: شێوازی وێنە
