GraphQL (8.x-4.8) - en to fr translation catalogue (65 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Submit
fr: Soumettre

en: Content
fr: Contenu

en: Language
fr: Langue

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Servers
fr: Serveurs

en: Edit
fr: Modifier

en: Name
fr: Nom

en: Field
fr: Champ

en: Label
fr: Libellé

en: Path
fr: Chemin

en: User
fr: Utilisateur

en: Email
fr: Courriel

en: Create
fr: Créer

en: Expanded
fr: Déplié

en: Date format
fr: Format de date

en: Url
fr: URL

en: Menu link
fr: Lien du menu

en: Creation date
fr: Date de création

en: Published
fr: Publié

en: Field name
fr: Nom du champ

en: Fields
fr: Champs

en: Caching
fr: Mise en cache

en: Owner
fr: Propriétaire

en: String
fr: Chaîne de caractères

en: Image URL
fr: URL de l'image

en: Order
fr: Ordre

en: Static
fr: Statique

en: Operation
fr: Opération

en: Validate
fr: Valider

en: Limit
fr: Limite

en: Entity
fr: Entité

en: Schema
fr: Schéma

en: Password reset
fr: Réinitialisation du mot de passe

en: Relationship type
fr: Type de relation

en: Uppercase
fr: Majuscule

en: Add server
fr: Ajouter un serveur

en: Server
fr: Serveur

en: Identifier
fr: Identifiant

en: Offset
fr: Décalage

en: About
fr: À propos

en: Element
fr: Élément

en: Entity type
fr: Type d'entité

en: Debug settings
fr: Paramètres de débogage

en: Bundle
fr: Type

en: Current user
fr: Utilisateur courant

en: Menu links
fr: Liens de menu

en: Rendered output
fr: Rendu de l'affichage

en: Entities
fr: Entités

en: Parent entity
fr: Entité parente

en: Image style
fr: Style d'image

en: Create server
fr: Créer un serveur

en: View mode
fr: Mode d'affichage

en: Changed date
fr: Date de modification

en: Entity bundle
fr: Sous-type de l'entité

en: Sorts
fr: Tris

en: Entity reference
fr: Référence à une entité

en: Entity translation
fr: Traduction d'entité

en: Entity label
fr: Libellé de l'entité

en: Entity language
fr: Langue de l'entité

en: Check access
fr: Vérifier les accès

en: The image exceeds the maximum allowed dimensions and an attempt to resize it failed.
fr: L'image dépasse les dimensions maximales autorisées et la tentative de redimensionnement a échoué.

en: The resized image is too small. The minimum dimensions are %dimensions pixels and after resizing, the image size will be %widthx%height pixels.
fr: L'image redimensionnée est trop petite. Les dimensions minimales sont %dimensions pixels et après redimensionnement la taille de l'image sera  %widthx%height pixels.

en: The image is too small. The minimum dimensions are %dimensions pixels and the image size is %widthx%height pixels.
fr: L'image est trop petite. Les dimensions minimales sont %dimensions pixels et la taille de l'image est %widthx%height pixels.
