GraphQL (8.x-4.8) - en to ug translation catalogue (23 entries)

en: Delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Submit
ug: يوللاش

en: Content
ug: مەزمۇن

en: Type
ug: تىپى

en: Description
ug: بايانى

en: Article
ug: ماقالە

en: Disabled
ug: تاقالدى

en: Enabled
ug: ئىناۋەتلىك

en: Message
ug: ئۇچۇر

en: Name
ug: ئىسىم

en: Label
ug: بەلگە

en: URL
ug: ئادرېس

en: Path
ug: نۆۋەتتىكى ئورۇن

en: Email
ug: ئېلخەت

en: Create
ug: قۇرۇش

en: Date format
ug: ۋاقىت فورماتى

en: Published
ug: ئېلان قىلىنغان

en: Owner
ug: ئىگىسى

en: Image URL
ug: سۈرەت ئادرېسى

en: Order
ug: تەرتىبى

en: Operation
ug: مەشغۇلات

en: About
ug: ھەققىدە

en: Menu links
ug: تىزىملىك ئۇلانمىسى
