GraphQL (8.x-4.9) - en to ur translation catalogue (27 entries)

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Submit
ur: جمع کرائیں

en: Content
ur: متن

en: Type
ur: قِسم

en: Description
ur: وضاحت

en: Language
ur: زبان

en: Article
ur: مضمون

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Enabled
ur: فعال

en: Edit
ur: تدوین

en: Message
ur: پیغام

en: Name
ur: نام

en: Field
ur: فیلڈ

en: Label
ur: عنوان

en: URL
ur: یو آر ایل

en: Path
ur: پاتھ

en: Menu
ur: مینیو

en: User
ur: صارف

en: Email
ur: ای میل

en: Date format
ur: تاریخ کا فارمیٹ

en: Published
ur: شائع شدہ

en: Field name
ur: فیلڈ کا نام

en: String
ur: سطر

en: Route
ur: روٹ

en: Entity type
ur: Entity کی قسم

en: Bundle
ur: بنڈل

en: View mode
ur: دیکھنے کے موڈ
