GraphQL Compose (2.0.0) - en to bo translation catalogue (52 entries)

en: enabled
bo: ནུས་ཡོད་བསྒྱུར་ཚར་བ

en: Delete
bo: བསུབ་པ

en: Value
bo: ཐོབ་གྲངས

en: Type
bo: རིགས

en: yes
bo: ཡིན

en: Description
bo: གསལ་བཤད

en: Language
bo: སྐད་རིགས

en: Enabled
bo: ནུས་ཡོད་བཟོས་ཡོད

en: Weight
bo: ལྗིད་ཚད

en: Settings
bo: སྒྲིག་འགོད

en: Name
bo: མིང

en: Field
bo: གནས་ཁོངས

en: Path
bo: སྦྲེལ་ལམ

en: Visible
bo: མཐོང་རུང་བ

en: Advanced settings
bo: མཐོ་རིམ་གྱི་གདམ་ཚན

en: Before
bo: སྔོན་དུ

en: After
bo: འདིའི་རྗེས་སུ

en: User
bo: སྤྱོད་མཁན

en: Options
bo: གདམ་ཚན

en: Block
bo: ལྷུ་ལག

en: Page
bo: དྲ་ངོས

en: Comment
bo: དཔྱད་གཏམ

en: Field name
bo: གནས་ཁོངས་ཀྱི་མིང

en: Field type
bo: གནས་ཁོངས་ཀྱི་རིགས

en: Fields
bo: གནས་ཁོངས།

en: Nodes
bo: སྦྲེལ་གནས

en: String
bo: ཡིག་ཕྲེང

en: Ascending
bo: ཇེ་མཐོ

en: Descending
bo: ཇེ་དམའ

en: Integer
bo: ཧྲིལ་གྲངས

en: Operation
bo: བཀོལ་སྤྱོད

en: Hidden
bo: སྦས་ཡོད་པ

en: English
bo: English(དབྱིན་སྐད།)

en: French
bo: ཧྥ་རན་སེའི་སྐད།

en: Spanish
bo: སི་ཕེན་སྐད།

en: First
bo: དང་པོ

en: Entity
bo: དངོས་གཞི

en: Site information
bo: དྲ་ཚིགས་ཀྱི་གནས་ཚུལ

en: Reverse
bo: ཁ་ཕྱོགས་བརྗེ་བ

en: Float
bo: སིལ་གྲངས་ཐུང་བ

en: Language code
bo: སྐད་རིགས་ཀྱི་ཨང་རྟགས

en: Alias
bo: མིང་གཞན

en: Entity type
bo: དངོས་གཞིའི་རིགས

en: User roles
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་འགན་ནུས

en: Row
bo: ཕྲེང

en: The name of the file.
bo: ཡིག་ཆའི་མིང།

en: The mime type of the file.
bo: ཡིག་ཆའི་MIME་རིགས།

en: Items per page
bo: ངོས་རེ་རེིའི་ནང་ཚན་གྱི་གྲངས

en: Image styles
bo: པར་རིས་ཀྱི་བཟོ་ལྟ

en: Contextual filters
bo: ནང་དོན་གོང་འོག་ཚག་རྒྱག་བྱེད

en: The title of the link.
bo: སྦྲེལ་ཐག་གི་ཁ་བྱང་།

en: The URL of the link.
bo: སྦྲེལ་ཐག་གི་URL།
