GraphQL Compose (2.1.0-beta5) - en to sv translation catalogue (80 entries)

en: enabled
sv: aktiverad

en: Delete
sv: Radera

en: Value
sv: Värde

en: Type
sv: Typ

en: yes
sv: ja

en: Description
sv: Beskrivning

en: Language
sv: Språk

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Weight
sv: Vikt

en: Required
sv: Obligatoriskt

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: Field
sv: Fält

en: Path
sv: Sökväg

en: Section
sv: Sektion

en: Visible
sv: Synlig

en: Before
sv: Före

en: After
sv: Efter

en: User
sv: Användare

en: Options
sv: Alternativ

en: Page
sv: Sida

en: Comment
sv: Kommentar

en: Field name
sv: Fältnamn

en: Field type
sv: Fälttyp

en: Fields
sv: Fält

en: Nodes
sv: Noder

en: String
sv: Sträng

en: Last
sv: Sista

en: Ascending
sv: Stigande

en: Descending
sv: Fallande

en: Integer
sv: Heltal

en: true
sv: sant

en: Operation
sv: Funktion

en: Property
sv: Attribut

en: Hidden
sv: Dold

en: English
sv: Engelska

en: French
sv: Franska

en: Spanish
sv: Spanska

en: First
sv: Första

en: Entity
sv: Objekt

en: Site information
sv: Information om webbplatsen

en: on
sv: på

en: Reverse
sv: Omvänd

en: User status
sv: Status för användare

en: Float
sv: Flyttal

en: Language code
sv: Språkkod

en: KB
sv: kB

en: Portuguese
sv: Portugisiska

en: Turkish
sv: Turkiska

en: Paragraph
sv: Paragraf

en: Sort direction
sv: Riktning för sortering

en: Field options
sv: Alternativ för fält

en: Entity type
sv: Objektstyp

en: User roles
sv: Användarroller

en: Row
sv: Rad

en: Boolean
sv: Boolesk

en: The name of the file.
sv: Filens namn.

en: The mime type of the file.
sv: Typ av MIME för filen.

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: The size of the file in bytes.
sv: Storleken på filen i byte.

en: Breadcrumbs
sv: Länkstigar

en: Custom settings
sv: Anpassade inställningar

en: Image styles
sv: Bildstilar

en: Address country.
sv: Land för address.

en: Custom content
sv: Anpassat innehåll

en: Schema version
sv: Version av databasschema

en: Entity bundle
sv: Entitetspaket

en: Contextual filters
sv: Kontextuella filter

en: @name is required.
sv: @name är obligatoriskt.

en: The title of the link.
sv: Titeln för länken.

en: The URL of the link.
sv: URL:en för länken.

en: Whether the user is active or blocked.
sv: Huruvida användaren är aktiv eller spärrad.

en: The description of the view.
sv: Beskrivningen för vyn.

en: Entity language
sv: Entitetsspråk

en: All field aliases must be unique
sv: Alla fältalias måste vara unika

en: Alias for @id
sv: Alias för @id

en: Raw output for @id
sv: Obearbetad utmatning för @id

en: Entity options
sv: Alternativ för objekt

en: The language code.
sv: Språkkoden.

en: Viewer
sv: Åskådare
