GraphQL Compose (2.1.0) - en to nl translation catalogue (84 entries)

en: enabled
nl: ingeschakeld

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Value
nl: Waarde

en: yes
nl: ja

en: Description
nl: Beschrijving

en: Language
nl: Taal

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Weight
nl: Gewicht

en: Required
nl: Verplicht

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Field
nl: Veld

en: Path
nl: Pad

en: Section
nl: Sectie

en: Visible
nl: Zichtbaar

en: Before
nl: Voor

en: After
nl: Na

en: User
nl: Gebruiker

en: Options
nl: Opties

en: Block
nl: Blok

en: Page
nl: Pagina

en: Comment
nl: Reactie

en: Field name
nl: Veldnaam

en: Field type
nl: Veldtype

en: Fields
nl: Velden

en: String
nl: Tekenreeks

en: Last
nl: Laatste

en: Ascending
nl: Oplopend

en: Descending
nl: Aflopend

en: Integer
nl: Geheel getal

en: true
nl: waar

en: Operation
nl: Bewerking

en: Property
nl: Eigenschap

en: Hidden
nl: Verborgen

en: English
nl: Engels

en: French
nl: Frans

en: Spanish
nl: Spaans

en: First
nl: Eerste

en: Entity
nl: Entiteit

en: Site information
nl: Websitegegevens

en: on
nl: op

en: Reverse
nl: Omkeren

en: User status
nl: Gebruikersstatus

en: Information
nl: Informatie

en: Float
nl: Zwevendekommagetal

en: Language code
nl: Taalcode

en: Portuguese
nl: Portugees

en: Turkish
nl: Turks

en: Paragraph
nl: Paragraaf

en: Sort direction
nl: Sorteerrichting

en: Field options
nl: Veldopties

en: Entity type
nl: Entiteitstype

en: User roles
nl: Gebruikersrollen

en: Row
nl: Rij

en: The name of the file.
nl: De naam van het bestand.

en: The mime type of the file.
nl: Het MIME-type van het bestand.

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: The size of the file in bytes.
nl: Grootte van het bestand in bytes.

en: Breadcrumbs
nl: Kruimelpad

en: Custom settings
nl: Aangepaste instellingen

en: Image styles
nl: Afbeeldingsstijlen

en: Address country.
nl: Adres: land.

en: Custom content
nl: Aangepaste inhoud

en: Schema version
nl: Schemaversie

en: Entity bundle
nl: Entiteitsbundel

en: Contextual filters
nl: Contextuele filters

en: @name is required.
nl: @name is verplicht.

en: Layout ID
nl: Layout-ID

en: The title of the link.
nl: De titel van de link.

en: The URL of the link.
nl: De URL van de link.

en: Whether the user is active or blocked.
nl: Of de gebruiker actief of geblokkeerd is.

en: The description of the view.
nl: De beschrijving van het overzicht.

en: Entity language
nl: Taal van entiteit

en: Raw output
nl: Ruwe uitvoer

en: You have no fields. Add some to your view.
nl: Er zijn geen velden. Voeg een veld toe aan het overzicht.

en: All field aliases must be unique
nl: Alle veldaliassen moeten uniek zijn

en: Use entities as row data.
nl: Gebruik entiteiten als rijdata

en: Use fields as row data.
nl: Velden als rij-data gebruiken.

en: Alias for @id
nl: Alias voor @id

en: Raw output for @id
nl: Onbewerkte uitvoer voor @id

en: Entity options
nl: Entiteitsopties

en: Field row
nl: Veldrij

en: The language code.
nl: De taalcode.

en: Layout Paragraphs settings
nl: Layout Paragraphs-instellingen
