GraphQL Compose (2.1.0) - en to ur translation catalogue (29 entries)

en: enabled
ur: فعال

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Value
ur: قیمت

en: Type
ur: قِسم

en: yes
ur: جی ہاں

en: Description
ur: وضاحت

en: Language
ur: زبان

en: Enabled
ur: فعال

en: Weight
ur: وزن

en: Settings
ur: ترتیبات

en: URL
ur: یو آر ایل

en: Path
ur: پاتھ

en: Block
ur: بلاک

en: Field name
ur: فیلڈ کا نام

en: Field type
ur: فیلڈ کی قسم

en: String
ur: سطر

en: Integer
ur: صحیح عدد

en: Hidden
ur: چھپا ہو ا

en: English
ur: انگریزی

en: French
ur: فرانسیسی

en: Spanish
ur: ہسپانوی

en: Site information
ur: ویب سائٹ کی معلومات

en: Float
ur: کسری عدد

en: Language code
ur: زبان کا کوڈ

en: KB
ur: کلو بائٹ

en: Turkish
ur: تُرک

en: Sort direction
ur: مرتب سازی کی سمت

en: Entity type
ur: Entity کی قسم

en: Boolean
ur: بولین
