GraphQL Core Schema (1.0.0-beta4) - en to am translation catalogue (15 entries)

en: Value
am: እሴት

en: Type
am: ዓይነት

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Language
am: ቋንቋ

en: Label
am: መሰየሚያ

en: View
am: ትይታ

en: Path
am: ዱካ

en: Page
am: ገጽ

en: Filter
am: ማጣሪያ

en: Rows
am: ረድፎች

en: Filters
am: ማጣሪያዎች

en: Sort by
am: ደርድር

en: Route
am: ፈለግ

en: Entity type
am: የአካሉ ዓይነት

en: View mode
am: የእይታ ሁኔታ
