GraphQL Core Schema (1.0.0-beta6) - en to is translation catalogue (23 entries)

en: User Login
is: Notandanafn

en: Value
is: Gildi

en: Type
is: Gerð

en: Description
is: Lýsing

en: Language
is: Tungumál

en: File
is: Skrá

en: Field
is: Svæði

en: Label
is: Merking

en: View
is: Skoða

en: Format
is: Stílsnið

en: URL
is: vefslóð

en: Path
is: Slóð

en: Access denied
is: Aðgangi hafnað

en: Page
is: Síða

en: Breadcrumb
is: Leiðsagnarslóð

en: Filter
is: Sía

en: Revisions
is: Útgáfur

en: Sort order
is: Röðun

en: Media
is: Margmiðlunarefni

en: Rows
is: Raðir

en: Filters
is: Síur

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Sort
is: Raða
