GraphQL Core Schema (1.0.0-beta7) - en to th translation catalogue (25 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: User Login
th: ผู้ใช้เข้าสู่ระบบ

en: Value
th: ค่า

en: Type
th: ประเภท

en: Description
th: คำอธิบาย

en: File
th: ไฟล์

en: Field
th: ช่องรับข้อมูล

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: View
th: ดู

en: Format
th: รูปแบบ

en: Path
th: ตำแหน่งพาธ

en: Access denied
th: ปัญหา 'access denied'

en: Breadcrumb
th: การแสดงเส้นทาง

en: Revisions
th: รุ่น

en: Sort order
th: ลำดับการเรียง

en: Media
th: สื่อ

en: Link URL
th: ลิงค์ URL

en: Rows
th: แถว

en: Filters
th: ตัวกรอง

en: Result
th: ผล

en: Limit
th: จำกัด

en: Machine name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: Route
th: เส้นทาง

en: View mode
th: โหมดของวิว

en: The user ID.
th: รหัสผู้ใช้
