GraphQL Core Schema (1.0.0) - en to oc translation catalogue (36 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Value
oc: Valor

en: Type
oc: Tipe

en: Description
oc: Descripcion

en: Language
oc: Lenga

en: File
oc: Fichièr

en: Field
oc: Camp

en: Label
oc: Etiqueta

en: View
oc: Veire

en: Path
oc: Camin

en: Link Title
oc: Títol del Ligam

en: Access denied
oc: Accès refusat

en: Page
oc: Pagina

en: Breadcrumb
oc: Fial d'Ariana

en: Menu link
oc: Ligam del menú

en: Filter
oc: Filtrar

en: Sort order
oc: Òrdre de triada

en: Media
oc: Mèdia

en: Method
oc: Metòde

en: Link URL
oc: Url del Ligam

en: Rows
oc: Rengadas

en: Filters
oc: Filtres

en: Sort by
oc: Triar per

en: Entity
oc: Entitat

en: Offset
oc: Decalatge

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Entity type
oc: Tipe d'entitat

en: Debugging
oc: Desbugatge

en: Metatags
oc: Balisas meta (Meta tags)

en: Menu links
oc: Ligams de menú

en: Rendered output
oc: Rendut de l'afichatge

en: View mode
oc: Mòde de visualizacion

en: The entity type.
oc: Lo tipe d'entitat.

en: Contextual filters
oc: Filtres contextuals

en: The title of the link.
oc: Lo títol del ligam

en: The URL of the link.
oc: L'URL del ligam
