GraphQL Core Schema (1.0.11) - en to pl translation catalogue (45 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: User Login
pl: Login użytkownika

en: Value
pl: Wartość

en: Type
pl: Typ

en: Description
pl: Opis

en: Language
pl: Język

en: File
pl: Plik

en: Field
pl: Pole

en: Label
pl: Etykieta

en: View
pl: Widok

en: Path
pl: Ścieżka

en: Link Title
pl: Tytuł odnośnika

en: Access denied
pl: Odmowa dostępu

en: Page
pl: Strona

en: Breadcrumb
pl: Ścieżka nawigacyjna

en: Menu link
pl: Pozycja w menu

en: Filter
pl: Filtr

en: Revisions
pl: Wersje

en: Sort order
pl: Kolejność sortowania

en: Method
pl: Metoda

en: Link URL
pl: Adres (URL) odnośnika

en: Rows
pl: Wiersze

en: Filters
pl: Filtry

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: Root
pl: Korzeń

en: Result
pl: Wynik

en: Limit
pl: Ograniczenie

en: Entity
pl: Encja

en: Object
pl: Obiekt

en: Sort
pl: Sortowanie

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: Machine name
pl: Identyfikator systemowy

en: Route
pl: Trasa

en: Entity type
pl: Typ encji

en: Debugging
pl: Debugowanie

en: Metatags
pl: Metatagi

en: Menu links
pl: Odnośniki menu

en: Rendered output
pl: Wygenerowane dane

en: View mode
pl: Tryb widoku

en: The entity type.
pl: Typ encji.

en: Contextual filters
pl: Filtry kontekstowe

en: The user ID.
pl: Identyfikator użytkownika.

en: The title of the link.
pl: Tytuł odnośnika.

en: The URL of the link.
pl: URL odnośnika.

en: Langcode
pl: Kod języka
