GraphQL Core Schema (1.0.13) - en to da translation catalogue (41 entries)

en: Title
da: Titel

en: User Login
da: Bruger login

en: Value
da: Værdi

en: Description
da: Beskrivelse

en: Language
da: Sprog

en: File
da: Fil

en: No fields available
da: Ingen tilgængelige felter

en: Field
da: Felt

en: Label
da: Etiket

en: View
da: Vis

en: Path
da: Sti

en: Link Title
da: Link-titel

en: Access denied
da: Adgang nægtet

en: Page
da: Side

en: Breadcrumb
da: Brødkrumme

en: Menu link
da: Menu-link

en: Revisions
da: Versioner

en: Sort order
da: Sorteringsrækkefølge

en: Method
da: Metode

en: Rows
da: Rækker

en: Filters
da: Filtre

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Root
da: Rod

en: Result
da: Resultat

en: Limit
da: Grænse

en: Object
da: Objekt

en: Sort
da: Sortér

en: Offset
da: Forskydning

en: Machine name
da: Internt navn

en: Call method
da: Kaldemetode

en: Route
da: Rute

en: Entity type
da: Entity-type

en: Menu links
da: Menu-links

en: Rendered output
da: Renderet output

en: The entity type.
da: Entity-typen.

en: Contextual filters
da: Kontekstuelle filtre

en: The user ID.
da: Bruger ID.

en: The title of the link.
da: Linkets titel

en: The URL of the link.
da: Linkets URL

en: Local Tasks
da: Lokale opgaver

en: Enabled entity types
da: Aktiverede entity typer
