GraphQL Core Schema (1.0.16) - en to et translation catalogue (42 entries)

en: Title
et: Pealkiri

en: User Login
et: Sisselogimine

en: Value
et: Väärtus

en: Type
et: Liik

en: Description
et: Kirjeldus

en: Language
et: Keel

en: File
et: Manus

en: Field
et: Väli

en: Label
et: Nimetus

en: View
et: Kuva

en: Format
et: Vorming

en: Path
et: Tee

en: Menu
et: Menüü

en: Access denied
et: Ligipääs keelatud

en: Page
et: Lehekülg

en: Breadcrumb
et: Leivapuru

en: Menu link
et: Menüülink

en: Filter
et: Filtreeri

en: Revisions
et: Redaktsioonid

en: Sort order
et: Sorteerimise suund

en: Media
et: Meedia

en: Method
et: Meetod

en: Link URL
et: Lingi URL

en: Rows
et: Ridu

en: Filters
et: Filtrid

en: Sort by
et: Sorteerimise alus

en: Root
et: Juur

en: Result
et: Tulemus

en: Limit
et: Limiit

en: Entity
et: Olem

en: Sort
et: Järjesta

en: Offset
et: Nihe

en: Machine name
et: Süsteemne nimetus

en: Route
et: Suund

en: Entity type
et: Olemi tüüp

en: Debugging
et: Silumine

en: Menu links
et: Menüülingid

en: Rendered output
et: Esitamisväljund

en: View mode
et: Kuvarežiim

en: The entity type.
et: Olemi tüüp.

en: Contextual filters
et: Kontekstifiltrid

en: The user ID.
et: Kasutaja ID.
