GraphQL Core Schema (1.0.16) - en to ne translation catalogue (22 entries)

en: Title
ne: शीर्षक

en: User Login
ne: प्रयोगकर्ताको लग-ईन

en: Value
ne: मान

en: Type
ne: प्रकार

en: Description
ne: विवरण

en: Language
ne: भाषा

en: File
ne: फ़ाइल

en: Label
ne: लेबल

en: View
ne: दृश्य

en: URL
ne: यूआरएल

en: Path
ne: मार्ग

en: Menu
ne: मेनु

en: Access denied
ne: प्रवेश निषेध

en: Page
ne: पृष्ठ

en: Breadcrumb
ne: ब्रेडक्रम्ब

en: Filter
ne: फिल्टर

en: Revisions
ne: संशोधन

en: Media
ne: मिडिया

en: Sort by
ne: क्रमबद्ध

en: Machine name
ne: मशीन नाम

en: Route
ne: मार्ग

en: View mode
ne: हेर्ने शैली
