GraphQL Core Schema (1.0.17) - en to he translation catalogue (43 entries)

en: Title
he: כותרת

en: User Login
he: כניסת משתמש

en: Value
he: ערך

en: Type
he: סוג

en: Description
he: תיאור

en: Language
he: שפה

en: File
he: קובץ

en: Field
he: שדה

en: Label
he: תווית

en: View
he: צפיה

en: Format
he: פורמט

en: URL
he: כתובת URL

en: Path
he: מיקום

en: Menu
he: תפריט

en: Access denied
he: הגישה חסומה

en: Page
he: דף

en: Breadcrumb
he: שביל ניווט

en: Menu link
he: קישור תפריט

en: Filter
he: סינון

en: Revisions
he: גרסאות

en: Sort order
he: סדר מיון

en: Media
he: מדיה

en: Todo
he: לביצוע

en: Method
he: שיטה

en: Link URL
he: כתובת הקישור (URL)

en: Rows
he: שורות

en: Filters
he: מסננים

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Result
he: תוצאה

en: Limit
he: גבול

en: Entity
he: יישות

en: Object
he: אובייקט

en: Sort
he: מיון

en: Offset
he: היסט

en: Machine name
he: שם מכונה

en: Route
he: נתיב

en: Entity type
he: סוג ישות

en: Debugging
he: איתור באגים

en: Menu links
he: קישורי תפריט

en: Rendered output
he: פלט מעובד

en: View mode
he: מצב תצוגה

en: Contextual filters
he: מסננים תלויי הקשר

en: Langcode
he: קוד שפה
