GraphQL Core Schema (1.0.18) - en to id translation catalogue (39 entries)

en: Title
id: Judul

en: User Login
id: Login Pengguna

en: Value
id: Nilai

en: Type
id: Jenis

en: Description
id: Deskripsi

en: Language
id: Bahasa

en: Field
id: Bidang

en: View
id: Lihat

en: Path
id: Jalur

en: Link Title
id: Judul Tautan

en: Access denied
id: Akses ditolak

en: Page
id: Halaman

en: Menu link
id: Tautan Menu

en: Revisions
id: Revisi

en: Sort order
id: Urutan sortir

en: Method
id: Metode

en: Link URL
id: Tautan URL

en: Rows
id: Baris

en: Filters
id: Filter

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Root
id: Akar utama

en: Result
id: Hasil

en: Limit
id: Batas

en: Entity
id: Entitas

en: Sort
id: Urutkan

en: Offset
id: Letak

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Route
id: Rute

en: Entity type
id: Jenis Entity

en: Debugging
id: Pencarian bug

en: Menu links
id: Tautan menu

en: Rendered output
id: Keluaran yang dihasilkan

en: View mode
id: Modus tampilan

en: The entity type.
id: Tipe entitas

en: Contextual filters
id: Filter kontekstual

en: The title of the link.
id: Judul dari tautan.

en: The URL of the link.
id: URL dari tautan.

en: Local Tasks
id: Tugas-tugas lokal

en: Enabled entity types
id: Jenis entitas yang diaktifkan
