GraphQL Core Schema (1.0.18) - en to ja translation catalogue (49 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: User Login
ja: ユーザーログイン

en: Value
ja: 値

en: Type
ja: タイプ

en: Description
ja: 説明

en: Language
ja: 言語

en: File
ja: ファイル

en: No fields available
ja: 利用可能なフィールドがありません

en: Field
ja: フィールド

en: Label
ja: ラベル

en: View
ja: ビュー

en: Format
ja: フォーマット

en: Path
ja: パス

en: Menu
ja: メニュー

en: Link Title
ja: リンクタイトル

en: Access denied
ja: アクセスは拒否されました

en: Page
ja: ページ

en: Breadcrumb
ja: パンくず

en: Menu link
ja: メニューリンク

en: Filter
ja: フィルター

en: Revisions
ja: リビジョン

en: Sort order
ja: 並び順

en: Media
ja: メディア

en: Method
ja: メソッド

en: Link URL
ja: リンク URL

en: Rows
ja: 行数

en: Filters
ja: フィルター

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Root
ja: ルート

en: Result
ja: 結果

en: Limit
ja: 制限

en: Entity
ja: エンティティ

en: Object
ja: オブジェクト

en: Sort
ja: 並べ替え

en: Offset
ja: オフセット

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Route
ja: ルート

en: Entity type
ja: エンティティタイプ

en: Debugging
ja: デバッグ処理

en: Metatags
ja: メタタグ

en: Menu links
ja: メニューリンク

en: Rendered output
ja: 生成された出力

en: View mode
ja: ビュー・モード

en: The entity type.
ja: エンティエィタイプ。

en: Contextual filters
ja: コンテクスチュアルフィルター

en: The user ID.
ja: ユーザーID。

en: The title of the link.
ja: リンクのタイトル

en: The URL of the link.
ja: リンクのURL

en: Langcode
ja: 言語コード
