GraphQL Core Schema (1.0.18) - en to ml translation catalogue (16 entries)

en: Title
ml: തലക്കെട്ട്

en: User Login
ml: ഉപയോക്ത പ്രവേശനം

en: Value
ml: മൂല്യം

en: Type
ml: തരം

en: Description
ml: വിവരണം

en: Language
ml: ഭാഷ

en: Field
ml: ഫീൽഡ്

en: Label
ml: അടയാളം

en: View
ml: കാഴ്ച്ച

en: URL
ml: യു.ആർ.എൽ

en: Path
ml: വഴി

en: Menu
ml: മെനു

en: Access denied
ml: പ്രവേശനാനുമതി നിഷേധിച്ചിരിക്കുന്നു

en: Filter
ml: ഫിൽറ്റർ

en: Result
ml: തത്ഫലം

en: Route
ml: മാര്‍ഗ്ഗം
