GraphQL Core Schema (1.0.20) - en to ur translation catalogue (19 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: User Login
ur: صارف لاگ ان

en: Value
ur: قیمت

en: Type
ur: قِسم

en: Description
ur: وضاحت

en: Language
ur: زبان

en: File
ur: فائل

en: Field
ur: فیلڈ

en: Label
ur: عنوان

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: Format
ur: فارمیٹ

en: URL
ur: یو آر ایل

en: Path
ur: پاتھ

en: Access denied
ur: رسائی مسترد

en: Filter
ur: فلٹر

en: Sort by
ur: کی طرف سے  کی گئی مرتب سازی

en: Route
ur: روٹ

en: Entity type
ur: Entity کی قسم

en: View mode
ur: دیکھنے کے موڈ
