GraphQL Core Schema (1.0.3) - en to mr translation catalogue (19 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: User Login
mr: सदस्य प्रवेश

en: Value
mr: किंमत

en: Type
mr: प्रकार

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Language
mr: भाषा

en: File
mr: फाईल

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: View
mr: बघा

en: Format
mr: रचना

en: Path
mr: रस्ता

en: Access denied
mr: प्रवेश प्रतिबंधीत

en: Page
mr: पान

en: Filter
mr: गाळणी

en: Method
mr: पद्धत(Method)

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: Route
mr: मार्ग

en: Entity type
mr: एंटिटीचा प्रकार

en: View mode
mr: दृश्य प्रस्थिती
