GraphQL Core Schema (1.0.5) - en to ar translation catalogue (36 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: User Login
ar: تسجيل دخول المستخدم

en: Value
ar: القيمة

en: Type
ar: النوع

en: Description
ar: الوصف

en: Language
ar: اللغة

en: File
ar: ملف

en: Field
ar: الحقل

en: Label
ar: التسمية

en: View
ar: عرض

en: Format
ar: التنسيق

en: URL
ar: العنوان URL

en: Path
ar: المسار

en: Link Title
ar: عنوان الرابط

en: Access denied
ar: الوصول مرفوض

en: Page
ar: الصفحة

en: Breadcrumb
ar: مسار التنقل

en: Menu link
ar: رابط القائمة

en: Filter
ar: انتقاء

en: Revisions
ar: المراجعات

en: Sort order
ar: الترتيب

en: Media
ar: ميديا

en: Method
ar: الطريقة

en: Link URL
ar: رابط

en: Rows
ar: صفوف

en: Filters
ar: المرشحات

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Result
ar: نتيجة

en: Limit
ar: حد

en: Entity
ar: الكيان

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Route
ar: الطريق

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: Debugging
ar: تصحيح الأخطاء

en: View mode
ar: نمط المشاهدة
