GraphQL Core Schema (1.0.5) - en to nl translation catalogue (39 entries)

en: Title
nl: Titel

en: User Login
nl: Gebruikerslogin

en: Value
nl: Waarde

en: Description
nl: Beschrijving

en: Language
nl: Taal

en: File
nl: Bestand

en: Field
nl: Veld

en: View
nl: Weergeven

en: Format
nl: Opmaak

en: Path
nl: Pad

en: Link Title
nl: Linktitel

en: Access denied
nl: Geen toegang

en: Page
nl: Pagina

en: Breadcrumb
nl: Kruimelpad

en: Menu link
nl: Menulink

en: Revisions
nl: Revisies

en: Sort order
nl: Sorteervolgorde

en: Method
nl: Methode

en: Link URL
nl: Link-URL

en: Rows
nl: Rijen

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Result
nl: Resultaat

en: Limit
nl: Limiet

en: Entity
nl: Entiteit

en: Sort
nl: Sorteren

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Entity type
nl: Entiteitstype

en: Debugging
nl: Debuggen

en: Menu links
nl: Menulinks

en: Rendered output
nl: Weergegeven uitvoer

en: View mode
nl: Weergavemodus

en: The entity type.
nl: Het entiteitstype.

en: Contextual filters
nl: Contextuele filters

en: The user ID.
nl: De gebruikers-ID.

en: The title of the link.
nl: De titel van de link.

en: The URL of the link.
nl: De URL van de link.

en: Local Tasks
nl: Lokale taken

en: Langcode
nl: Taalcode

en: Enabled entity types
nl: Ingeschakelde entiteitstypes
