GraphQL Core Schema (1.0.5) - en to ug translation catalogue (17 entries)

en: Title
ug: تىما

en: User Login
ug: كىرىش

en: Value
ug: پارامېتىرى

en: Type
ug: تىپى

en: Description
ug: بايانى

en: File
ug: ھۆججەت

en: Label
ug: بەلگە

en: View
ug: كۆرۈنۈش

en: URL
ug: ئادرېس

en: Path
ug: نۆۋەتتىكى ئورۇن

en: Filter
ug: سۈزۈش

en: Revisions
ug: ئالدىنقى

en: Media
ug: مېدىيا

en: Method
ug: ئۇسۇل

en: Link URL
ug: ئۇلانما ئادرېسى

en: Sort by
ug: تىزىش

en: Menu links
ug: تىزىملىك ئۇلانمىسى
