GraphQL Core Schema (1.0.22) - en to hr translation catalogue (30 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: User Login
hr: Prijava korisnika

en: Value
hr: Vrijednost

en: Type
hr: Vrsta

en: Description
hr: Opis

en: Language
hr: Jezik

en: File
hr: Datoteka

en: Field
hr: Polje

en: Label
hr: Oznaka

en: View
hr: Pregled

en: Format
hr: Oblik

en: Path
hr: Putanja

en: Menu
hr: Izbornik

en: Link Title
hr: Naslov linka

en: Access denied
hr: Pristup odbijen

en: Page
hr: Stranica

en: Menu link
hr: Izbornička poveznica

en: Filter
hr: Pročisti

en: Revisions
hr: Revizije

en: Sort order
hr: Redoslijed

en: Media
hr: Mediji

en: Method
hr: Metoda

en: Link URL
hr: URL poveznice

en: Rows
hr: Redovi

en: Filters
hr: Prečistači

en: Sort by
hr: Rasporedi po

en: Result
hr: Rezultat

en: Limit
hr: Ograničenje

en: Machine name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: Entity type
hr: Vrsta entiteta
