GraphQL Views (8.x-1.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (12 entries)

en: Field
tr: Alan

en: Fields
tr: Alanlar

en: Entity
tr: Nesne

en: Alias
tr: Takma ad

en: Raw output
tr: İşlenmemiş çıktı

en: You have no fields. Add some to your view.
tr: Alanınız yok. Görünümünüze alan ekleyin.

en: The machine-readable name must contain only letters, numbers, dashes and underscores.
tr: Makine tarafından okunabilir ad yalnızca harf, rakam, tire ve alt çizgi içermelidir.

en: All field aliases must be unique
tr: Tüm alan diğer adları benzersiz olmalıdır

en: Use entities as row data.
tr: Satır verisi olarak varlıkları kullan.

en: Use fields as row data.
tr: Satır verisi olarak alanları kullan.

en: Alias for @id
tr: @id için diğer ad

en: Raw output for @id
tr: @id için işlenmemiş çıktı
