GraphQL Views (8.x-1.0-alpha4) - en to hu translation catalogue (12 entries)

en: Field
hu: Mező

en: Fields
hu: Mezők

en: Entity
hu: Entitás

en: Alias
hu: Álnév

en: Raw output
hu: Nyers kimenet

en: You have no fields. Add some to your view.
hu: Nincsenek mezők. Hozzá kell adni néhányat a nézethez.

en: The machine-readable name must contain only letters, numbers, dashes and underscores.
hu: A programok által használt név csak az angol ábécé betűit, számokat, kötőjelet és alulvonást tartalmazhat.

en: All field aliases must be unique
hu: Az összes mezőálnévnek egyedinek kell lennie.

en: Use entities as row data.
hu: Entitások adatsorokként való használata.

en: Use fields as row data.
hu: Mezők adatsorokként való használata.

en: Alias for @id
hu: @id álneve

en: Raw output for @id
hu: @id nyers kimenete
