GraphQL Views (8.x-1.0-beta2) - en to th translation catalogue (6 entries)

en: Type
th: ประเภท

en: Field
th: ช่องรับข้อมูล

en: String
th: ข้อความ

en: Float
th: เลขทศนิยม

en: Alias
th: นามแฝง

en: Boolean
th: บูลีน
