GraphQL Views (8.x-1.0) - en to ar translation catalogue (8 entries)

en: Type
ar: النوع

en: Field
ar: الحقل

en: Fields
ar: الحقول

en: String
ar: المقطع

en: Entity
ar: الكيان

en: Float
ar: عدد حقيقي

en: Alias
ar: البديل

en: Boolean
ar: قيمة منطقية
