GraphQL Views (8.x-1.0) - en to be translation catalogue (8 entries)

en: Type
be: Тып

en: Field
be: Поле

en: Fields
be: Палі

en: String
be: Радок

en: Entity
be: Сутнасць

en: Float
be: Лічба з плаваючай коскай

en: Alias
be: Аліас

en: Boolean
be: Лагічны тып  (Boolean)
