GraphQL Views (8.x-1.0) - en to ca translation catalogue (11 entries)

en: Type
ca: Tipus

en: Field
ca: Camp

en: Fields
ca: Camps

en: String
ca: Cadena

en: Entity
ca: Entitat

en: Float
ca: Coma flotant

en: Alias
ca: Àlies

en: Boolean
ca: Booleà

en: All field aliases must be unique
ca: Tots els àlies de camp han de ser únics

en: Alias for @id
ca: Àlies per @id

en: Raw output for @id
ca: Sortida sense filtrar per @id
